sobota 28. září 2013

Jak je to s tím COMPOTEM


proč jsme založili COMPOT:
Trochu z naivity. Pořád si myslíme, že v Havířově a okolí je spousta lidí, které umění zajímá, jen neví, kam by zašli. Taky dost lidí, kteří o umění nemají vůbec páru, ale kdyby jim ho někdo naservíroval, určitě by si ho zamilovali. Zatím tedy skoro na každý pátek jsme něco zavařili.

proč  název COMPOT:
Protože nás nic chytřejšího a vtipnějšíhp zrovna nenapadlo. Úplně na začátku to měl být VRT. Něco jakože bydlíme v kraji, kde je poddolovaná krajina a trochu vrt do hlavy, ale COMPOT se nám zdál hravější, i když by si pár lidí mohlo myslet, že je to něco o zavařování.
Nakonec jsme si řekli, že obsah překoná sebeblbější název a víc než název budeme pilovat program.

co se děje v COMPOTU:
promítání filmů - kvalitní filmy, které se nedostanou do kin nebo v kině byly, ale z nějakého důvodu jste je prošvihli. Nemáme rádi stahování, kopírování a jiné podrazárny na samotné tvůrce, proto všechny filmy poctivě nakupujeme.

rodinné dílny - seznámení s výtvarným světem a  pojmy s uvedením rovnou do praxe (impresionismus, kubismus, grafika, linoryt, frotáž, perforace, pointilismus, exprese. Rodiče společně se svými dětmi pod vedením zkušené lektorky se seznámí hravou, nenásilnou formou s různými uměleckými směry a vytvoří si své vlastní umělecké dílo. Na závěr školního roku  chystáme vernisáž nejlepších prací.

workshopy - BIO a EKO, toho u nás na Ostravsku není nikdy dost. Workshopy pro dospělé zaměřené na ekologický způsob života

kurzy a akce - fotka, grafika, multimédia,  happeningkdo jsme:
jaroslav kocian - fotografování
zuzka kociánová- sociální sféra
soňa malinová- design, keramika
pavla richterová- grafika
silvie štefková- - multimédia, grafika

kontakt a místo:
Kavárna Zahrada ( naproti bývalé zvláštní školy)
Komunardů 8
Havířov- Město

tel: 777117152
FACEBOOK
web: www.compott.blogspot.cz
dotazy, kritiky,  nápady, přihlášky na akce zde:
info@malinadesign.com

Pokud chceš dostávat pravidelné echo, pošli nám svůj mejl.3 komentáře:

 1. 1. Název je dobrý
  2. Na obsahu záleží...

  OdpovědětVymazat
 2. Na obsahu kompotu záleží náramně a název mi sedí k různorodosti,co zavaříte,uskladníte,vyprodukujete,předložíte k ochutnání.Ať se daří !!

  OdpovědětVymazat
 3. V podání kočičky to zní moc dobře.Tento náhled na věc si s dovolením vypůjčíme k prezentaci.

  OdpovědětVymazat